Osmnáctá část - MARY

28. března 2015 v 21:04 | Mája |  Nenávratné napořád
MARY
Jedu po dálnici směrem, kterým jsem jela do teď jenom párkrát. Tímhle směrem totiž nebylo nic, co bych znala, nic, čemu bych mohla jet vstříc. Vlastně je mi tahle oblast úplně neznámá. A to je možná přesně to, co teď potřebuju.
Před pěti minutami začaly padat první kapky, déšť houstl, jako když pláčete a nemůžete přestat, i kdybyste chtěli. A pak se spustil liják, který je pro tohle vedro naprosto typický. Nadávám na stěrače, že ani když pracují, nic nevidím. Jenže pak si uvědomím, že za tohle nemůžou stěrače. Můžu si za to sama. Měla bych už konečně přestat s tím pláčem. Jenomže to nejde, nemůžu přestat. Není to jako u těch stěračů, kterým stačí, abych jim jedním pohybem ruky dala najevo, aby přestaly a oni by mě ihned poslechly. Ne, s mým pláčem to je složitější, mnohem složitější. Znávala jsem člověka, který uměl mé slzy zastavit… ale ten už tu není. Je totiž nenávratně pryč.
Na pravé straně u silnice červeně bliká nápis levného občerstvení, zřejmě mu déšť vůbec nevadí. Ale mně začínají vadit ty záplavy slz. Zatočím a zabrzdím na nejbližším volném parkovacím místě, což není problém, jelikož je tu úplně prázdno. Kdo by taky večer v tomhle dešti jel do bistra u dálnice? Jenom já.
Objednám si hranolky, i přesto že vím, že je nebudu jíst. Jen tu nechci sedět na prázdno. Zmáčená vypůjčená bunda na ramenou mi situaci moc neulehčuje. Vlastně vůbec. Ten kluk si musí myslet, že jsem šílená. A nebo mě lituje. Co by se mi líbilo víc? Cítím se naprosto vyčerpaná a napadne mě prospat se s hlavou na stole vedle tácku se zlatavými hranolky. Rozhlédnu se, najednou tu nikdo není. Bistro utichlo, jen se odněkud line tichá hudba. Když tu nikdo není, nemůže nikomu vadit, že se tu zdržím, napadne mě. Vyčerpaně se sesunu na stůl. Ještě chvilku mi hlavou poletují ztřeštěné myšlenky, ale pak nastane ticho a všechno zastíní tma. Věřte, že na nic nemyslet je ten nejlepší pocit na celém světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zabloudil jsi na můj blog? Klikni ;)

ANO ->klik! 100% (23)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama