Počátky - díl 5.

8. října 2013 v 21:45 | Mája |  Počátky (pokračování podle Máji)

Josefka došla co nejrychleji k ordinaci a vlítla dovnitř. "Jé, promiňte," omluvila se za svůj příchod, když uviděla za stolem jen Otu. "Je tady Panenka?" optala se. "Jo, je vzádu," odpověděl Kovář a odešel pro něj. "A kdo mě shání?" slyšela Josefka, jak se Panenka ptá. "Uvidíte," řekl na to Ota tajemným tónem. A jelikož je Panenka nedočkavec, šel se rychle podívat o koho jde. "Josefko! Tak ty taky jednou sháníš někoho jiného než mladýho?" dělal si srandu. "Ale jdi ty .. potřebuju s tebou mluvit," nedala se Josefka. "Aha, tak večer u mě v kůlně?" "No, je to důležitý. Nepočká to do večera," tvářila se stále vážně. "Hm, pane kolego, myslím, že se beze mě obejdete, kdyby něco - volejte," mrkl na Otu Panenka a vrtalo mu hlavou, co se stalo. Popadl bundu a odkráčel s Josefkou pryč.
Došli k Honzovi do kůlny, Josefka se usadila na polorozpadlém gauči a Panenka na židli proti ní. "Tak co se děje?" zeptal se starostlivě. "Markétka má problémy s Ondrou…" pověděla mu o všem, o čem věděla.
"A co takhle, to moc neřešit?" tvářil se znuděně Panenka, který by se nejraději věnoval jen a pouze Josefce. "Jak, neřešit? Nás se to taky týká.." vysvětlovala Josefka dál. "Tím chceš říct, že za to můžu já? Dal jsem Ondřejovi Včelín, on do něj přijal Kamilu…" "To neříkám," skočila mu do řeči. "Jen… Markétka se trápí. Celé noci nespí, nejí.. A já jsem její babička, mám za ní zodpovědnost." "Markétka je dospělá a to, co se stalo je jen mezi ní a Ondrou. Krom toho v ordinaci byla ta Kristýnka od vás a ta jí s tím určitě pomůže," mrkl na ní doktor. "Cože?" překvapeně se na něj podívala Josefka. "Ona v ordinaci byla naše Krista? A kdy, jak to že o tom nic nevím?" "No, stavila se včera. Chtěla poznat někoho z vesnice a taky za mnou byla jako za doktorem, samozřejmě. Bude napsaná u mě, když je teď tady. No a hned věděla, kdo jsem, jako že jsem od tebe, tak mi říkala o tom, že Markétka není v pořádku… teď už i vím proč," odmlčel se. Pak se na Josefínku usmál tak, že rozesmál i ji.
Ten den už se Panenka do ordinace nevrátil. Celý den strávil s Josefkou a snažil se jí předávat dobrou náladu. O Ondrovi a Markétě se už nemluvilo…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama