Počátky - díl 3.

13. září 2013 v 22:35 | Mája |  Počátky (pokračování podle Máji)

Něco pro ty, co bezmezně milují Josefku a Panenku stejně jako já;)

3.

Panenka otevřel troubu a zamyšleně se podíval na pečenou panenku s fazolkami. Tak je to hotový? Přemýšlel. Tichem zaznělo slabé zaťukání na dveře. Na tváři se mu objevil úsměv, troubu zaklapl a běžel Josefce otevřít vchodové dveře.
"No teda Josefínko, tobě to dneska ale sluší." Sundával jí kabát a přitom si prohlížel její puntíkované šaty. "Ale prosimtě … a pozveš mě dál?" zeptala se, když asi minutu jen stál a zíral na ni. "Jo.. jo, jasný, pojď dál." probral se. Josefka ušla tři kroky a zarazila se. V další vteřině už letěla do kuchyně a zakřičela na něj: "Tady se ti něco PÁLÍ!"
Když Panenka do kuchyně dorazil, stála Josefka u trouby, z které vycházely šedivé obláčky kouře, a vyndávala pekáč s panenkou. "Tak tohle asi jíst nebudem." Začala se smát a snažila se zneškodnit obláčky utěrkou. Panenkův výraz se změnil na smutné štěně. "To nevadí," přistoupila k němu Josefka, pohladila ho po tváři a povzbudivě se na něj usmála. "Co kdybychom to tady zabalili a udělali si venku ten piknik, co nám minule nevyšel?" navrhla. Při pomyšlení, že Josefka nepůjde s nepořízenou domů, se Panenkova nálada trochu zlepšila.
Bylo ještě světlo, a tak došli až na louku k lesu. Panenkův koš byl plný medu, medovice a dalších jeho výrobků. Josefka rozprostřela na trávě velkou kostkovanou deku a oba se na ní usadili. Když snědli asi polovinu jídla, Josefka se dala trochu Panenkovi medovice a zasmála se Honzovým historkám, lehla si na deku s úmyslem podívat se na hvězdy a netušila, že Panenka začne mít přednášky o hvězdách, které jí rozesmály ještě víc než jeho nepravděpodobné historky. "Honzo, ty seš fakt magor, viď?" smála se na celé kolo. "S tebou se nikdy v životě nudit nebudu, to ne." To už konečně rozesmála i Panenku.
Domů se vraceli až kolem půlnoci, a když se u Josefčiných dveří polibkem rozloučili, neměla Josefka ani tušení, co jí za dveřmi čeká za překvapení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama