Počátky - díl 1.

13. září 2013 v 22:32 | Mája |  Počátky (pokračování podle Máji)
Volné "pokračování" známého seriálu tv Nova- Doktoři z Počátků. Když má člověk absťák po psaní a seriálech zároveň ;D ...


1.

Markétka se přibližovala ke Včelínu. Čím dál víc zrychlovala, aby co nejdříve viděla svého Ondru.
Zdálky viděla, jak Ondra s někým mluví. S nějakou holkou. Markéta jí neznala, ale zřejmě to bude nějaká pacientka, pomyslela si. Když v tom ho ona dívka políbila. Na ústa!
Markétka vytřeštila oči a s hrůzou se zastavila. Snažila se navenek zachovávat klid, ale uvnitř jí bušilo srdce, jako zběsilé a hlavou se jí honily milióny myšlenek. Začínala si uvědomovat, co se stalo. Začalo jí to všechno docházet.. Ondra se poslední dobou choval divně, ale že by byl důvod… až tohle, tomu nemohla uvěřit.
Nevěděla, co má dělat. Přemýšlela o rychlém útěku. Do očí se jí draly slzy. Přece nemůže dělat, jako by nic, přemýšlela dál. Zahnala slzy, zhluboka se nadechla a vyšla vstříc druhé možnosti, co jí napadla. Prostě zjistí, kdo to byl a pak bude teprve dělat závěry.
Dívka už dávno zmizela za dveřmi Včelína. Ondřej se otočil a vydal se na cestu za Markétkou do ordinace, když tu si všiml, že jde směrem k němu. Asi skončila dřív, zbledl. Markétka se zatím usilovně snažila o úsměv. Musím vypadat normálně, jako by nic, letělo jí hlavou.
Došla až k Ondrovi, který stál jako opařený. "Ahoj," pozdravila ho a dala mu pusu na tvář, s domněnkou, že na víc se nezmůže. Ondra jí pozdravil a letmo se na ní usmál. To si dělá srandu, ještě smát se na mě bude, běsnila uvnitř Markéta.
"Kdo to byl?" vedla rozhovor dál. "Kdo? Ta holka?" dělat, že nechápe a doufal, že ji viděla pouze odcházet. Zmohla se jen na kývnutí. "To byla… Kamila..," odpověděl konečně na Markéty otázku, "pacientka..," dodal. "Jenom pacientka?" pokračovala Markétka. "Co? Jak to myslíš?" dělal zase, že nechápe. "Jak to myslím? Jak to MYSLÍM?!!" vybouchla Markéta. "To si děláš srandu?! Vím, co jsem viděla! Nejsem SLEPÁ!!" neudržela to v sobě. "Markétko.." dotkl se jejích ramen. "Neříkej mi Markétko!" vytrhla se mu z rukou a po tvářích jí tekly slzy jako hrachy. "Já s ní nic nemám…" zkusil to znovu. "Vážně? A proč se s ní potom líbáš?!!!" rozkřičela se. Pokusil se jí chytit za ruku a utišit, ale pokaždé se mu vysmekla a dál plakala. Věděl, že zamilovat se do Kamily nebyl dobrý nápad, ale jak to má teď všechno vysvětlit Markétce?
"Di do prdele, Ondro! Di do PRDELE!!" zakřičela z posledních sil a do tváře mu vlepila facku. "Už tě nikdy nechci vidět!" dodala, otočila se a utíkala domů, aniž by se otočila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama