Březen 2013

povídka VYSTOUPENÍ

1. března 2013 v 14:07 | majinka |  Povídky
Včera v noci jsem použila svojí fantasii a sepsala povídku,která se týká Elišky a Vladimíra ze seriálu Gympl s (r)učením omezeným.Je to napsáno pouze mojí fantasií a je to takové volné pokračování "jak by to mohlo být". :)VYSTOUPENÍ
Publikum zatleskalo a napjatě čekalo na poslední vystoupení Zvonku.Roztáhla se těžká opona a na jeviště vešel Vladimír.V publiku to zašumělo.Poté bylo v sále asi minutu ticho,jak všichni čekali co se bude dít.

Ke klavíru usedl Adam a začal hrát zatím neurčitou melodii.To už byl na pódiu i celý Zvonek v čele s Džajnou.A pak začal Vladimír zpívat.Jednalo se o píseň od skupiny ABBA, SOS.Pokud jste viděli film Mamma Mia můžete si to představit jako tu scénu,kdy přesně tuhle samou píseň zpívá Pierce Brosnan Meryl Streepové.

Vladimíra skvěle doplňoval sbor,ale dávali si pozor,aby byl Vladimír slyšet nejvíc.Teprve když se celý sbor otočil na kraj první řady publika,Elišce došlo,že se na ní Vladimír dívá.A teď už vlastně i Zvonek a jejich pohled zopakovali i ostatní diváci.Na dalších 10 sekund byla profesorka Holoubková jako socha.Probudil jí až zvýšený tón v písni.Rozhlédla se kolem sebe,aby zjistila jestli je pořád středem pozornosti a jako první zachytila pohled dirigenta Jandourka,který seděl vedle ní a rozzlobeným,vyčítavým pohled se na ni díval.

Rychle utekla před jeho pohledem a všimla si,že se Vladimírovy kroky blíží ke schůdkům,které vedou z jeviště.Už nic jiného kolem sebe nevnímala.Zabodla pohled do Vladimírových očí a pomalu se zvedla ze židle.Urovnala si černé,ke kolenům dlouhé šaty a pomalými,nejistými kroky se posouvala k Vladimírovi,který mezitím sešel schody.

Vladimír jí podal svou ruku a pomohl jí na jeviště.Stále zpíval a Eliška se k němu přidala.Když společně dozpívali píseň,udělali s Vladimírem krásnou,vítězoslavnou otočku.Diváci začali nadšeně tleskat a pískat stejně jako Zvonek za nimi.Vítězoslavný úsměv nasadil i Adam a mrkl přitom směrem k Denise,která seděla také v publiku vedle Patrika,Nikol a ostatních.

Eliška s Vladimírem se naposledy uklonili a pak Eliška vrhla pohled na místo, kde před chvíli seděla vedle Jandourka.Ten byl ale pryč.Eliška začala panikařit. ,,Hned se vrátím.Počkej tady." zašeptala k Vladimírovi.Vystartovala ze schodů,snažila se být nenápadná a zároveň zkrotit svůj červený,hedvábný šátek,který kolem ní poletoval.

Otevřela dveře sálu a venku na lavičce uviděla sedět Jandourka.Sedla si vedle něj. ,,Musíme si promluvit."řekla.Jandourek dál otráveně zíral před sebe. ,,Dobře,takže ... nemůžeme spolu být.Je to k ničemu.Navíc,jak mám věřit někomu,kdo mě tady v minulosti nechal samotnou?" ,,Ale vždyť ... takhle to přece nebylo .." ,,Dost,tohle už jsme řešili.Nebudu s tebou,protože .. protože mám ráda Vladimíra." ,,To jako kvůli tomu představení,co teď předvedl?!!" ,,Ne a přestaň.Je načase se rozloučit." ,,Takže to je konec??" ,,Ne .. pro mě je to .. začátek.Hodně štěstí." dořekla Eliška,otočila se a vydala se směrem ke kinu.

Eliška znovu otevřela ty těžké dveře.V sále pořád vedla nadšená nálada.Vedla dveří stál Vladimír,a když si všiml Elišky šel k ní. ,,Tak co?" zeptal se. ,,Nic.Právě teď schání Jandourek letenky do Sydney nebo jízdenky do Prahy,myslím.."odpověděla s úsměvem Eliška.To už se začali s Vladimírem smát na celé kolo.Když už se trochu uklidnili,obejmul jí Vladimír a do vlasů jí zašeptal: ,,Miluji tě." ,,Já tebe taky." řekla Eliška.V tu chvíli už se u nich objevilo hejno veselých lidí.Oktaváni a ostatní členové sboru,kteří byli očividně šťastní,že mají vystoupení za sebou,Marcel s Kulichem,kteří byli veselý vždycky a taky Adam s Denisou,Džajnou a ostatními,kteří byli rádi za to,jak krásně a dobře tento večer dopadl. KONEC
PS:zde je odkaz na výše zmíněné video z filmu Mamma Mia! : https://www.youtube.com/watch?v=pvTEvmhnAMk