Charakteristika literární postavy

1. ledna 2013 v 11:20 | majinka |  Ostatní
Alice Cullenová
Mary Alice Brandonová Cullenová žije spolu se svou upíří rodinou ve Forks ve státě Washington.Celá tato rodina je však zvláštní.Není nijak biologicky propojena,všechny děti doktora Cullena a jeho ženy Esme jsou adoptované.Alice má tak čtyři nevlastní sourozence.Narodila se někdy kolem roku 1901,ale v upíra,který nikdy nezestárne,byla proměněna v devatenácti letech.
Alici mám moc ráda,protože kolem sebe vyzařuje jakési kouzlo,a jak řekla i sama Stephenie Meyerová,hrozně bych chtěla mít takovou kamarádku.Bohužel Alice je jen na papíře nebo filmovém plátně,ale věřím,že takový "člověk",jako je ona,někde existuje.
Je velmi malinké,drobné a hubené postavy,s obličejem jemných rysů.Mnoho lidí by ji přirovnalo spíše k elfu.Má úzký drobný špičatý nosík,pod nímž se nachází plné,výrazné rty.Její oči jsou další upíří zvláštností-nemají stálou barvu,mění se podle toho,jak je žíznivá.Podle toho jsou buď zlaté,nebo postupně tmavnou až do tmavě hnědé.Její malý oválný obličej zvýrazňují sytě černé,krátce střižené vlasy rozježené do všech směrů,avšak neztrácejí upravený vzhled.Její kůže je velmi chladná,mramorové barvy.
Má tenký zvonivý hlásek a rychlý,půvabný krok,který patří na přehlídkové molo.Okouzlí vás svým pružným krokem tanečnice,protože kdykoliv kolem vás projde,připadá vám to,jako kdyby tančila.Když sedí ve školní jídelně má před sebou zásadně podnos s nedotčeným jídlem,jako upír nejí.
je velmi milá a společenská.Nikdy se nestalo,že by se nezúčastnila jakékoliv společenské akce,většinou je dokonce sama organizuje,což jí s její tvůrčí povahou jde skvěle.Vždy dokáže pomoct a nemá problém skamarádit se s novými lidmi,jelikož si je získá svojí roztomilou potřeštěností.
K její další vlastnosti patří obrovské nadšení pro cokoliv.Má ráda květiny,pestré barvy a veselé věci vůbec.Nikdy neztrácí optimismus,naděli a elán do života.
Má zvláštní schopnost vidět do budoucnosti,ačkoliv to co spatří,záleží na volbě zůčastněných osob,musí tedy čekat na to,až se rozhodnutí zakoření v mysli,nebo zakročit dřív,než uvidí jistý výsledek.
Několikrát navštěvovala střední školu i univerzitu.Získala diplomy z módního návrhářství a mezinárodního obchodu.Peníze vydělává například tím,že používá svůj dar předvídání budoucnosti a dokáže předpovídat změny investic na burze.
Alice je vdaná za Jaspera Halea a má kanárkově žluté Porsche 911 Turbo.Zbožňuje navrhování a nakupování oblečení.
Alice je úžasná a výjimečná osoba,kterou zbožňuji jak já,tak i určitě Stephenie,která ji v knize tak výborně popsala,že si ji musí zamilovat snad úplně každý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama