Leden 2013

Recenze: Tajemství života KHM

20. ledna 2013 v 17:58 | majinka |  Ostatní
V lednu roku 2013 jsme se ve škole dívali na dokument,který pátral po nevyjasněných záhadách Karla Hynka Máchy.Tento 55 minutový dokument je z roku 2010,tedy k dvoustému výročí Máchova narození.
Z celého literárně-historického pořadu bylo rozhodně nejlepší zjišťování Máchovy podoby.Líbilo se mi,jak natočili nějaké situace z jeho života.Například jakoby doopravdy byl na kopci nad Litoměřicemi.Bylo zajímavé čtení dopisů od jeho bratra,Lori nebo jeho samotného.Naopak se mi nelíbilo,jak četli Máchu.Ten hlas se mi k němu moc nehodil a nikdy bych si tak jeho hlas ani nepředstavila.
Můj názor na Máchu se dokumentem nezmění.Pořád to pro mě bude ten stejný básník,který napsal velké romantické dílo Máj.
Na dokument by se měl podívat ten,kdo se chce dozvědět větší podrobnosti Máchova života.Naopak,ale ti,kteří si ho vždy spojí jen s Májem,by pořadem i Máchou mohli být zklamáni.

Dokument naleznete na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267557528-tajemstvi-zivota-khm/21057223362/Charakteristika literární postavy

1. ledna 2013 v 11:20 | majinka |  Ostatní
Alice Cullenová
Mary Alice Brandonová Cullenová žije spolu se svou upíří rodinou ve Forks ve státě Washington.Celá tato rodina je však zvláštní.Není nijak biologicky propojena,všechny děti doktora Cullena a jeho ženy Esme jsou adoptované.Alice má tak čtyři nevlastní sourozence.Narodila se někdy kolem roku 1901,ale v upíra,který nikdy nezestárne,byla proměněna v devatenácti letech.
Alici mám moc ráda,protože kolem sebe vyzařuje jakési kouzlo,a jak řekla i sama Stephenie Meyerová,hrozně bych chtěla mít takovou kamarádku.Bohužel Alice je jen na papíře nebo filmovém plátně,ale věřím,že takový "člověk",jako je ona,někde existuje.
Je velmi malinké,drobné a hubené postavy,s obličejem jemných rysů.Mnoho lidí by ji přirovnalo spíše k elfu.Má úzký drobný špičatý nosík,pod nímž se nachází plné,výrazné rty.Její oči jsou další upíří zvláštností-nemají stálou barvu,mění se podle toho,jak je žíznivá.Podle toho jsou buď zlaté,nebo postupně tmavnou až do tmavě hnědé.Její malý oválný obličej zvýrazňují sytě černé,krátce střižené vlasy rozježené do všech směrů,avšak neztrácejí upravený vzhled.Její kůže je velmi chladná,mramorové barvy.
Má tenký zvonivý hlásek a rychlý,půvabný krok,který patří na přehlídkové molo.Okouzlí vás svým pružným krokem tanečnice,protože kdykoliv kolem vás projde,připadá vám to,jako kdyby tančila.Když sedí ve školní jídelně má před sebou zásadně podnos s nedotčeným jídlem,jako upír nejí.
je velmi milá a společenská.Nikdy se nestalo,že by se nezúčastnila jakékoliv společenské akce,většinou je dokonce sama organizuje,což jí s její tvůrčí povahou jde skvěle.Vždy dokáže pomoct a nemá problém skamarádit se s novými lidmi,jelikož si je získá svojí roztomilou potřeštěností.
K její další vlastnosti patří obrovské nadšení pro cokoliv.Má ráda květiny,pestré barvy a veselé věci vůbec.Nikdy neztrácí optimismus,naděli a elán do života.
Má zvláštní schopnost vidět do budoucnosti,ačkoliv to co spatří,záleží na volbě zůčastněných osob,musí tedy čekat na to,až se rozhodnutí zakoření v mysli,nebo zakročit dřív,než uvidí jistý výsledek.
Několikrát navštěvovala střední školu i univerzitu.Získala diplomy z módního návrhářství a mezinárodního obchodu.Peníze vydělává například tím,že používá svůj dar předvídání budoucnosti a dokáže předpovídat změny investic na burze.
Alice je vdaná za Jaspera Halea a má kanárkově žluté Porsche 911 Turbo.Zbožňuje navrhování a nakupování oblečení.
Alice je úžasná a výjimečná osoba,kterou zbožňuji jak já,tak i určitě Stephenie,která ji v knize tak výborně popsala,že si ji musí zamilovat snad úplně každý.

První zážitky a dojmy z Breaking dawn part 2

1. ledna 2013 v 10:56 | majinka


Chat s kámoškou
Jěště teď sem se nevzpamatovala.
To byl pěknej podraz.
Když zabili Jaspera začala sem přemyslet jak to skončí.Pak se mi zastavilo srdce,zírala sem na to plátno a myslela sem že začnu ječet na celej ten sál.Když tam byla ta propast myslela sem že se rozbrečim,málem sem z toho dostala infarkt.No,to fakt přehnali.Pak utrhli Arovi hlavu a ZPĚT DO PŘÍTOMNOSTI!!!.
Když tam ten začátek byl tak rychlej museli to prostě něčim nadstavit... :OO ale ještě teď sem mimo.
Když si mi ve škole říkala že je tam nějaký překvapení tak sem myslela že to bude nějaká drobnost ale tohle sem fakt nečekala.
Ale zmátli nás perfektně to se
jim musí nechat
Jinak dobrý bylo když Bella poprvý obejmula Edwarda,ten jeho výraz:D ,když se jacob slíkal před Charliem, Když Bella zjistila že Jacob říka Renesme Nessie...,jak si dávali páku:D
No rozhodně to bylo kouzlo filmu a krásná tečka za celou ságou.

Spaní ve škole-září 2012

1. ledna 2013 v 10:53 | majinka
Teprve po druhé za celý svůj život jsem se třídou spala ve škole. Poprvé to bylo v první třídě takže už si to skoro nikdo nepamatuje.-Teď jsem v osmé a myslím že jsme si to užili.
Začali jsme odnešením všech věcí do tělocvičny.To proběhlo lehce a kupodivu i bez úrazu-kluci se houpali na basketbalovém koši,pod kterým byla naštěstí velká matračka.;)Učitelka neváhala a všechno to natočila.Hrozila klukům.že to ukáže rodičům na třídních schůzkách.Ale nebojte ona je hodná a tohle by jim nikdy neudělala.
Pak jsme rozdělali oheň a začalo se připravovat všechno to jídlo co jsme si donesli.Vyšlo najevo,že více než polovina celé třídy špekáčky nejí,takže si ty ostatní připadali pak dost divně,jako taky samozdřejmě já.Pak holky vytáhly velký pytlík marshalow(pravděpodobně z hodně kvalitního obchodu;DD)a že pudou opíkat.No,bylo to hnusný,to tvrdili všichni(velký podíl na tom měla asi ta kvalita :D)ale ještě horší bylo,že se to želé přilepilo na ten opékací kůl a nešlo to dolů.-Takže docela blbí pokud se ještě někdy máme setkat se školníkem :D.Začali jsme to dávat dolů pomocí vlhkého kapesníčku ale to byla snad chyba ještě větší,jelikož ten kapesník se na to přilepil.:// No nic..to už sme hold měli dost!Nakonec to naše skvělá učitelka nějak zachránila.
Někdo z holek přišel na skvělý nápad udělat si potrhlý culíky na stranu.Takže jsme o pár minut později všechny holky vypadali jako pěkně sjetý...no,taky sme se tak trochu chovali.No,to je jedno..nemusíte vědět všechno :) .Vylezli jsme nahoru na kopec,který je u nás za školou a lehli jsme si do suché a trochu taky bahnité trávy aby sme se vyfotily.Bylo nás na normální záběr mobilu trochu moc a tak chvíli trvalo než jsme se tam narvali..a dál to asi znáte ne?? Nasadit potrlý úsměv nebo ještě lépe sexy ksichtík áá šup s tím na facebook.To samozdřejmě udělala i majitelka mobilu :DDD
Chvíli trvalo než jsme si ze starých tepláků(čistě jen kvůli ohni;)) oprášily slámu.Pak napadlo jak jinak než moc chytrého člověka,že řeknem klukům ať nás vyfotí až budem skákat z vysoké zídky pod kopcem.Přece nebudem trapný...a už jsme šli všechny!Fajn,skok ze zídky jsme přežily,můžem si blahopřát.Pak to následovalo fotkou při které jsme měli ruce zaháknuté za síť,která je kolem celého hřiště a otočené jsme byli samozdřejmě zadnicí na fotoaparát.:/ To asi taky chápete.;)
Začalo se stmívat ale to nás ze hřiště nevyhnalo.Jak byla tma,lehce jsme si všichni všimli,že uvnitř školy se rosvicí a zase zhasíná světlo na dolních chlapeckých záchodech.No to byli mety za učitelkou a to jsme prosím osmáci!Šla se tam s námi znovu podívat a opravdu pořád rosvítit-zhasnout..Učitelka řekla,že to tam asi chodí školníkův pes a kvůli tomu,že tam má školník automatické světlo tak se rosvící.No nechali jsme to radši být,protože jsme tam museli přežít až do rána.
Celá třída jsme se přesunula do tělocvičny,že si něco zahrajem.Největší úspěch měla Partička.U ní sme se tak nasmáli:DD
Učitelka rozhodla,že už se pude jakože spát.Sama měla rozkládací postel u dveří,úplně na druhé straně tělocvičny než jsme byli my-celá třída.My říkáme:co když sem někdo příde?A učitelka:no tak to se asi obětuju.Nakonec se naštěstí přisunula trochu blíž.
Pak se ozvala taková rána,že jsme všichni vylítli z toho spacáku a co se jako děje!Dobrý to nic..jenom učitelce spadla postel:D
Dlouho do noci jsme kecali a svítili baterkama-což třídní dost štvalo a každou chvíli na nás vlítla.Pak jsme to vzdali a šli spát.
Kupodivu jsme to fakt všichni přežili až do rána.Vzbudili jsme se dřív než bylo napsáno na papíru pro rodiče takže hned všichni začali volat domů,že jdeme dřív.Bylo nám blbě,asi sme to přehnali s tim jídlem://
:DDD