Gympl s (r)učením omezeným

29. září 2012 v 20:00 | majinka
Seriál vysílaný na televizi Nova ve kterém září LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ,KAREL HEŘMÁNEK,ONDŘEJ BRZOBOHATÝ nebo LUCIE BENEŠOVÁ.

zdroj:
http://gympl.nova.cz/
http://www.csfd.cz/film/322551-gympl-s-rucenim-omezenym/

Seriál Gympl - svět, který zná každý z nás. Kdo by to neznal?

Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů - kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal?
Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes.

Beznadějný případ?
Jedno maloměstské gymnázium prohrává svůj boj se špatnou pověstí. Vše došlo tak daleko, že má před sebou pochybná střední škola poslední rok své existence. Situace se zdá být neřešitelnou. Muselo by se totiž stát "něco" natolik zásadního, aby bylo blížící se zrušení odvráceno. Cesta k takovému cíli je ale trnitá a naděje na zázrak se den za dnem snižuje. Ředitel školy se rezignovaně oddává alkoholu, učitelský sbor je rozdělen na několik táborů a více než o výuku se zabývá konflikty uvnitř.


Postavy:
ADAM KÁBRT(Ondřej Brzobohatý)-UČITEL BIOLOGIE,OBČANSKÉ A HUDEBNÍ VÝCHOVY.Mladý pedagog Adam, který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce. Jeho posudek z předchozího zaměstnání je mizerný. Adam je mladý pedagog, který má problémy s autoritami a naráží se svým moderním přístupem k výuce.

ELIŠKA HOLOUBKOVÁ(Libuše Šafránková)-UČITELKA ČEŠTINY A HUDEBNÍ VÝCHOVY.Jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný.I když je Eliška stará škola, mají ji studenti rádi a dokáže si u nich získat přirozenou autoritu. Je silnou osobností se smyslem pro humor a ironii. Žije především svým pěveckým sborem Zvonek, kterým sice mnozí studenti opovrhují, ale ona pro něj dýchá.

VLADIMÍR MATULA alias "STARÝ"(Karel Heřmánek)-ŘEDITEL.Utopil pohled na realitu ve sklence chlastu.Zdá se, že jeho rezignaci na práci i na osobní život už nic nedokáže zvrátit. A když už se objeví přece jen nějaké svědomí, alkohol ho spolehlivě umlčí. Vladimír je vdovec, jehož jediným cílem je nějak to doklepat do důchodu.

EVA LENEROVÁ(Lucie Benešová)-ZÁSTUPKYNĚ ŘEDITELE A UČITELKA MATEMATIKY A FYZIKY.Ráda by se dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala.Eva je sebevědomá, snobská a zákeřná mrcha, která se nedokáže smířit s přibývajícími roky. Manžela doma drží úspěšně pod pantoflem a zcela nekriticky miluje svého syna.

DENISA(Kristýna Leichtová)-BARMANKA.Po smrti rodičů se stará o bratra Patrika. Má azyl u staršího podnikatele Cyrila, ale nikdy k němu necítila vášeň.

JANA PELNEROVÁ(Marta Jandová)-UČITELKA ANGLIČTINY A NĚMČINY.Oblíbená učitelka a volnomyšlenkářka, která se vymanila z vlivu své bohaté rodiny.

MARCEL LICHTENBERG(Milan Šteindler)-HOSPODÁŘ.Je mistr na sebeironii a dokáže si poradit s jakoukoliv narážkou na svou homosexualitu. Jeho životem je práce, v soukromí je osamělý.

MIROSLAV KRULIŠ(Václav Kopta)-ŠKOLNÍK.Po rozvodu přišel o všechen majetek. I když roky pomalu přibývají, je pořád jako dítě. Miluje střílečky na počítači, komiksy a hru na elektrickou kytaru.

GRÁZL PATRIK(Jáchym Kraus)-POSTRACH ŠKOLY.Těží z rodinného neštěstí a nechá se kupovat Cyrilem. U učitele Adama ale tvrdě narazí.

CYRIL(Petr Batěk)-BEZOHLEDNÝ PODNIKATEL.Je majitelem několika barů a heren, žije s Denisou a za jejími zády si kupuje malého Patrika.

MILADA SMUTNÁ(Zuzana Bydžovská)-UČITELKA ZEMĚPISU A CHEMIE.Matka tří dětí Milada je pevně rozhodnutá, že už své práci nervy obětovat nebude. Umí být laskavá a férová, ale kvůli svému přístupu k vyučování u studentů příliš autority nemá.

HYNEK(Martin Preiss)-STARÝHO SYN.Snob, bohatý podnikatel, který má na prvním místě v žebříčku hodnot úspěch a peníze. Proto si nerozumí s otcem.

UČITEL HLAVATÝ(Miroslav Hrabě)-UČITEL TĚLOCVIKU.Stará se hlavně sám o sebe a to, jak vypadá. Chce se mít dobře, aniž by pro to musel cokoliv udělat.

No,podle mě je to skvělej seriál hlavně pro debaty s ostatními.Takže pokud si o něm chceš pokecat neváhej a napiš mi do komentářů.Budu ráda -se mnou se o tom taky nikdo bavit nechce :DD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama