Září 2012

Gympl...

30. září 2012 v 11:22 | majinka
Daleko více informací o Gymplu i přehled epizod na : http://gympl.nova.cz/rubrika/novinky/
Holubice
Holubice
Starý
Starý
Kábrt
Kábrt
Lenerová
Lenerová

Gympl s (r)učením omezeným

29. září 2012 v 20:00 | majinka
Seriál vysílaný na televizi Nova ve kterém září LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ,KAREL HEŘMÁNEK,ONDŘEJ BRZOBOHATÝ nebo LUCIE BENEŠOVÁ.

zdroj:
http://gympl.nova.cz/
http://www.csfd.cz/film/322551-gympl-s-rucenim-omezenym/

Seriál Gympl - svět, který zná každý z nás. Kdo by to neznal?

Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů - kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal?
Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes.

Beznadějný případ?
Jedno maloměstské gymnázium prohrává svůj boj se špatnou pověstí. Vše došlo tak daleko, že má před sebou pochybná střední škola poslední rok své existence. Situace se zdá být neřešitelnou. Muselo by se totiž stát "něco" natolik zásadního, aby bylo blížící se zrušení odvráceno. Cesta k takovému cíli je ale trnitá a naděje na zázrak se den za dnem snižuje. Ředitel školy se rezignovaně oddává alkoholu, učitelský sbor je rozdělen na několik táborů a více než o výuku se zabývá konflikty uvnitř.


Postavy:
ADAM KÁBRT(Ondřej Brzobohatý)-UČITEL BIOLOGIE,OBČANSKÉ A HUDEBNÍ VÝCHOVY.Mladý pedagog Adam, který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce. Jeho posudek z předchozího zaměstnání je mizerný. Adam je mladý pedagog, který má problémy s autoritami a naráží se svým moderním přístupem k výuce.

ELIŠKA HOLOUBKOVÁ(Libuše Šafránková)-UČITELKA ČEŠTINY A HUDEBNÍ VÝCHOVY.Jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný.I když je Eliška stará škola, mají ji studenti rádi a dokáže si u nich získat přirozenou autoritu. Je silnou osobností se smyslem pro humor a ironii. Žije především svým pěveckým sborem Zvonek, kterým sice mnozí studenti opovrhují, ale ona pro něj dýchá.

VLADIMÍR MATULA alias "STARÝ"(Karel Heřmánek)-ŘEDITEL.Utopil pohled na realitu ve sklence chlastu.Zdá se, že jeho rezignaci na práci i na osobní život už nic nedokáže zvrátit. A když už se objeví přece jen nějaké svědomí, alkohol ho spolehlivě umlčí. Vladimír je vdovec, jehož jediným cílem je nějak to doklepat do důchodu.

EVA LENEROVÁ(Lucie Benešová)-ZÁSTUPKYNĚ ŘEDITELE A UČITELKA MATEMATIKY A FYZIKY.Ráda by se dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala.Eva je sebevědomá, snobská a zákeřná mrcha, která se nedokáže smířit s přibývajícími roky. Manžela doma drží úspěšně pod pantoflem a zcela nekriticky miluje svého syna.

DENISA(Kristýna Leichtová)-BARMANKA.Po smrti rodičů se stará o bratra Patrika. Má azyl u staršího podnikatele Cyrila, ale nikdy k němu necítila vášeň.

JANA PELNEROVÁ(Marta Jandová)-UČITELKA ANGLIČTINY A NĚMČINY.Oblíbená učitelka a volnomyšlenkářka, která se vymanila z vlivu své bohaté rodiny.

MARCEL LICHTENBERG(Milan Šteindler)-HOSPODÁŘ.Je mistr na sebeironii a dokáže si poradit s jakoukoliv narážkou na svou homosexualitu. Jeho životem je práce, v soukromí je osamělý.

MIROSLAV KRULIŠ(Václav Kopta)-ŠKOLNÍK.Po rozvodu přišel o všechen majetek. I když roky pomalu přibývají, je pořád jako dítě. Miluje střílečky na počítači, komiksy a hru na elektrickou kytaru.

GRÁZL PATRIK(Jáchym Kraus)-POSTRACH ŠKOLY.Těží z rodinného neštěstí a nechá se kupovat Cyrilem. U učitele Adama ale tvrdě narazí.

CYRIL(Petr Batěk)-BEZOHLEDNÝ PODNIKATEL.Je majitelem několika barů a heren, žije s Denisou a za jejími zády si kupuje malého Patrika.

MILADA SMUTNÁ(Zuzana Bydžovská)-UČITELKA ZEMĚPISU A CHEMIE.Matka tří dětí Milada je pevně rozhodnutá, že už své práci nervy obětovat nebude. Umí být laskavá a férová, ale kvůli svému přístupu k vyučování u studentů příliš autority nemá.

HYNEK(Martin Preiss)-STARÝHO SYN.Snob, bohatý podnikatel, který má na prvním místě v žebříčku hodnot úspěch a peníze. Proto si nerozumí s otcem.

UČITEL HLAVATÝ(Miroslav Hrabě)-UČITEL TĚLOCVIKU.Stará se hlavně sám o sebe a to, jak vypadá. Chce se mít dobře, aniž by pro to musel cokoliv udělat.

No,podle mě je to skvělej seriál hlavně pro debaty s ostatními.Takže pokud si o něm chceš pokecat neváhej a napiš mi do komentářů.Budu ráda -se mnou se o tom taky nikdo bavit nechce :DD.

Mezi 18 a 20 hodinou

29. září 2012 v 19:26 | majinka |  Povídky
Otevírám dveře tanečního studia a vstupuji do prázdné a tiché místnosti.Je tu šero a já koukám na sebe do velkého zrcadla.Sednu si u dveří na zem a vyndám z tašky svou bílou zavinovací sukni.Sundám si džíny a zůstane na mě pouze tmavěfialový dres.Sukni si uvážu kolem pasu a už se shýbám pro své staré odrbané piškoty.Vstanu a pomalými lehkými kroky se přibližuji ke středu sálu.
Zavřu oči a začnu pomalu s protahovací variací.Oči nechávám zavřené ikdyž se přesouvám k dlouhé pozlacené tyči u zrcadla.Protáhnu se u tyče.Za chvíli přejde protahování ve cvyky klasického baletu.Dodělám poslední bod své běžné sestavy.Oči mám stále zavřené,lehnu si na zem a začínám tančit svou choreografii připravenou pro veřejné vystoupení.
Nevím jak dlouho už tančím,ale má variace stále není u konce.To bude asi tím,že tančím pomalu,ale zároveň vázaně s dlouhými a velkými pohyby rukou i nohou.Mé vystoupení ještě nemá hudbu ani název,ale teď,když končím a pomalu otvírám oči je mi to jasné.Bude to Západ slunce stejně jako ten co teď vidím z velkého okna,které je přede mnou.
Sunu své nohy zpět ke dveřím,kde na zemi leží má taška a ostatní věci.Obléknu si zpět své kalhoty a vytáhnu z tašky mobil.Je už 8 hodin večer!Nemůžu tomu uvěřit,byla jsem tu celé dvě hodiny ikdyž mi to přišla jako chvilka.Zvednu ze země tašku a odcházím z tanečního sálu.Pomalu se za mnou zavírají velké mohutné dveře.

Už je to tady zase!

29. září 2012 v 19:00 | majinka
Po dvou prázdninových měsících už je to tady zase!JÁ prostě nesnášim vymýšlení rozvrhu.Aby všechno sedělo,abych vše stihla a aby toho na druhou stranu nebylo moc.
Tento rok jsme se zděsili všichni.Tři odpoledky-to nám snad dělají naschvál.Takže škola sama o sobě bude náročná a teď jěště ty zájmové kroužky.
Chodím na soukromou AJ,na ruštinu,paličkovat ale nejlepší je vždy ZUŠka.Chodím jen na balet a klavír,ale v počtu hodin tam strávených jsou fakt talentovaný.Balet zabere v týdnu přibližně čtyři hodiny a klavír ... no ani se neptejte.Mám praštěnou učitelku jménem Jelena a už její jméno napovídá jaká asi je.Hodina klavíru by měla mít pouhých 45 minut,ale ona ne jenom že mě tam nechá o půl hodiny déle-taky je schopná mi čas i den hodiny,za pouhých deset měsíců školního roku,změnit třeba i desetkrát.Tu letošní mi už jednou změnila a to je konec září.Takže,si to můžete klidně přibližně vypočítat.Jediná moje záchrana je,že tento rok absolvuji a pak s tím už vážně definitivně končím.
No,a tak je to zamotané celý první týden.Druhý týden už se pomalu přibližujeme k normálnímu školnímu životu a já věřím,že za chvíli už se zase začneme učit na první "příšerné písemky".-UŽ TO TU BUDE ZASE!

Změny ročních období

29. září 2012 v 18:29 | majinka
Většina lidí má ráda jaro nebo léto ať už proto že je teplo nebo rádi chodí na koupaliště.Nemůžu říct že nejsem jedna z nich.To koupaliště u mě sice neplatí ale teplo,to první na jaře je prostě krásný.Ráda vidím jak rozkvétají první kytky a stromy,nebo ta vůně čerstvě posečené trávy...

Ale přes to sluneční teplo bych úplně zapomněla na první sníh,který ještě nerozjezdila auta.Nebo taková ta chvilka,kdy sedíte ve svetru a dlouhých nohavicích doma u topení a čtete oblíbenou knížku nebo koukáte na typicky český film ať už je to "Tři oříšky pro Popelku" nebo "S tebou mě baví svět" či "Jak vytrhnout velrybě stoličku".TO jsou ty naše nezapomenutelné chvilky v životě..!

Pro zlepšení nálady zkuste písničky od Colbie Caillat:Bubbly,What if,You got me.

Začátek nového školního roku

2. září 2012 v 18:42 | majinka
Ahojky.
Dlouho jsem tu nebyla ale už je konec prázdnin tak jsem zpět.Dnes je neděle 2.září a zítra se po dvou měsících plných zážitků vracím do školy.
Tento týden v pátek jsem byla v Chomutově na poliklinice.Konečně (asi po třech letech rozmýšlení)obědnaná na propíchnutí uší.Ptáte se proč zrovna v Chomutově?,odpověď je lehká.-Mamka přišla s tímže je tam nějaká dobrá doktorka.Nevím jestli je zrovna dobrá ale hodná a milá určitě.Propíchnutí dopadlo snad úspěšně-ani jsem nestihla ječet.;D
Včeraa takže v sobotu jsem byla pro změnu u kadeřnice.Samozdřejmě u naší obviklé.Měla jsem dlouho dopředu promyšlené co chci,a taky sem byla připravená --nenechat se k ničemu přemluvit.Dopadlo to dobře.Mám blonďatý melír jak jsem chtěla a zastřižené pouze konečky a patku.
Dnes je neděle,já trčím doma a vlastně se mi ani nikam nechce.Celý dopoledne jsme vařili několik chodů a na oběd přišla babička.Celý den čtu "Polibek pro Annu"-což je mimochodem moc hezká knížka kterou si musíte přěčíst.Před chvílí jsem s údivem zjistila že už jsem skoro na konci,takže se teď budu muset ovládat-ikdyž nevim jak dlouho to vydržim.
Hned zítra ,po hodině strávené ve škole,vás budu informovat jak to dnes dopadlo a jak jsem přežila první školní den.;)