Corfu 2012-8. a 9.den

29. července 2012 v 17:47 | majinka

8.den(19.7.)
-Kvůli včerejšímu náročnému výletu,vstávání až v 9:15,což je tady neobvyklé.
-Až nám slehla snídaně šli jsme k moři.Brali jsme brýle že se kouknem na rybyčky.Já jsem se koukala poprvé,bylo to nádherné.Úplně jiný svět a všechno tak zblízka.Žádné rybičky tu ale nebyli,občas hejno či dvě,jedna rybka->asi je odnesli ty velké vlny.Ale našli jsme vodní "ježky"na velkých kamenech pod vodou,tich tam bylo hodně.
-Předtím jsem dočetla knížku "Kašlu na lásku"(Barbara Novaková)
-Po delší obědové pauze jsme se opět vydali do moře. - Tentokrát plavat.Šlo to dobře,moře nás krásně nadnášelo.
-Po večeři šli mamka s Filipem vyzvednout auto(které máme půjčené na 2 dny-pát,sob)
-Šli jsme na krátkou večerní procházku ke schránce na poštu.--- Poslali jsme pohledy ->Roubínům,Toncarům a já samozdřejmě paní učitelce Čejkové.

9.den(20.7.)
-Dnes ráno brzké vstávání o 7 hodině.Po snídani vyrážíme na tržnici do Merkury.
-Sedíme nabalený(vodou a žvejkami)v autě a mamce nejde zadat zpátečka.Zkouší to pořád dokola ale auto jede pořád jen dopředu.Já začínám v hlavě vymýšlet co budeme dělat,co řeknu do telefonu průvodkyni… a pak se ozve Filip: "A neříkal ten chlap,náhodou,něco s tim tlačítkem??" No samozřejmě.Mamka zmáčkla tlačítko a už jsme jeli do zádu. :D :D
-Po dlouhém objíždění Merkury,mamka konečně dobře zabočila na parkoviště.prošli jsme tržiště,kde prodávali ryby a zeleninu s ovocem.Potom jsme pátrali po různých malých uličkách,dostali se až k moři,mě začala týct krev z nosu,všude spousta motorek a aut.
-Když jsme dorazili zpět na pokoj,mamka šla plavat do bazénnu a já jsem asi usnula.
-Po obědě jsme šli do moře.Měli jsme v plánu prozkoumat(potápěčsky)druhou stranu.-Tady bylo víc ryb než včera na druhé.Střídali jsme se z mamkou->pořád přehazovali brýle.Akorát to tam na některých místech bylo málo hluboký,kvůli vysokým kamenům.Já jsem se o ně samozřejmě šikovně kopla-Takže mi tekla krev.
-Asi v půl šestý jsme odcházeli od moře.Dříve než normálně takže jsme se všichni stihli vysprchovat před večeří.
-Hned po večeři jsme vyrazili do noční Merkury,hlavního města Korfu.Tentokrát jsme zaparkovali o něco rychleji,na stejném místě jako ráno.Prošli jsme se po promenádě,okolo moře plného lodí,až k mlýnu a zpět.Cestou jsme se snažili vyfotit osvícenou Starou pevnost ale po několika neúspěšných pokusech,jsme focení vzdali úplně a prohlásili že vzpomínky jsou lepší.
-Zase jsme se proplítali uličkami okolo kostela,chodili jsme i po těch jako ráno.Bylo hezké vidět jak jsou zdejší kavárny po půl desáté večer přeplněné.Holt tady teprve teď začal "den".
-Po hodinovém kroužení kolem Merkury se mamka dostala přece jenom na správnou silnici směřující k Ermones.To mi s Filipem už upadli do spánku,oba na zadních sedačkách.
-Když jsme dojeli do hotelu bylo krátce po dvanácté a já už po čtvrt zase spala v klidu hotelového pokoje…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama